CZEKAMY NA WAS W MIŁOMŁYNIE - PRZYSTAŃ NA WYSPIE

trasy wodneŻuławy Wiślane, Mazury Zachodnie z Pojezierzem Iławskim, trochę Warmii i Pomorza to kawałek Polski z bogatą tradycją, historią i nowoczesnym zapleczem dla wodniaków. Region na którym operujemy to setki kilometrów bezpiecznych dróg wodnych, to historia, zabytki, tradycja i nowoczesność. Ktoś szukający ciszy, spokoju i sielskości na pewno to znajdzie na rzekach, kanałach i jeziorach. Małe rzeczne mariny pozwolą uzupełnić zapasy i cieszyć się przyrodą, jeziora wraz z zatoczkami zapewnią idealne nocowanie na dziko, na pochylniach Kanału Elbląskiego na pewno nie będzie czasu na nudę, a Zalew Wiślany to dreszczyk pływania morskiego. Ktoś komu potrzebny jest zgiełk dużych miast znajdzie go w nowoczesnych marinach w Gdańsku, Elblągu, Malborku, Iławie czy Ostródzie, miasta te oprócz zgiełku oferują również bogaty wachlarz imprez kulturalnych, zabytki i dziesiątki klimatycznych knajpek. Innymi słowy każdy wodniak znajdzie coś dla siebie i sam wybierze kierunek swojego rejsu. Myślę że bez żadnych  wątpliwości drogi wodne naszego regionu można nazwać POMORSKIM SZLAKIEM ŻEGLARSKIM. Nazwą tą posługuje się p. Piotr Salecki z portalu Zalewwislany.pl, na portalu tym znajdą Państwo nie tylko suche fakty o regionie i szlaku ale również niezliczoną ilość praktycznych porad, które spowodują że poznawanie naszego regionu będzie łatwiejsze i przyjemniejsze. Pomorski Szlak Żeglarski to kilkanaście lub więcej wariantów trasy rejsu do wyboru, wiele portów gdzie można rozpocząć lub zakończyć rejs. Różnorodne akweny – od wód przybrzeżnomorskich, zatokowych, zalewowych, portowych, poprzez odcinki rzeczne i kanałowe oraz szlaki typowo śródlądowe z pięknymi i czystymi jeziorami pozwalają na wybór trasy odpowiadający naszym żeglarskim umiejętnościom a także do kolejnego „stopniowania trudności”. Na szlaku wyjątkowe budowle wodne – pochylnie, mosty zwodzone, pontonowe, obrotowe, zabytkowe śluzy. To tutaj jest Jeziorak, najdłuższe jezioro w Polsce, wyjątkowe pochylnie którymi zamiast w śluzach pokonamy różnicę poziomów wody na Kanale Elbląskim.
Czytaj więcej na:  www.zalewwislany.pl

Na wodach Gdańska

gdansChyba każdy wie gdzie leży i czym jest Gdańsk, jedno z piękniejszych miast w Polsce. Miasto, które bogactwem historii, atrakcji i zabytków przewyższa nie jedno miejsce nie tylko w Polsce ale i w Europie.  
Gdańsk to miasto portowe w Polsce nad Morzem Bałtyckim, położone u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską, na Pobrzeżu Gdańskim. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego oraz archidiecezji gdańskiej i prawosławnej diecezji białostocko-gdańskiej. Gdańsk z 456 967 mieszkańcami zajmuje szóste miejsce w Polsce pod względem liczby ludności, a także szóste miejsce pod względem powierzchni – 261,96 km². Ośrodek aglomeracji gdańskiej, wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. Jest jednym z najstarszych miast Polski, o ponad tysiącletniej historii. Gdańsk posiada wartościowe zabytki architektury, działa w nim wiele instytucji i placówek kulturalnych, jest również miastem królewskim i hanzeatyckim, swego czasu najludniejszym i najbogatszym w Rzeczypospolitej. Pierwsza wzmianka o Gdańsku pochodzi ze spisanego po łacinie Żywotu świętego Wojciecha, który opisuje wizytę biskupa na tym terenie wiosną 997 i tę datę często przyjmuje się umownie jako początek dziejów miasta chociaż już w VII wieku była tu osada rybacka. W dokumencie tym Jan Kanapariusz nazwę Gdańska zapisał w zlatynizowanej formie urbs Gyddanyzc. Miejscowość pod zlatynizowaną nazwą Gdanczk wymieniona jest w łacińskim dokumencie wydanym w Lubiniu w 1281 roku sygnowanym przez księcia pomorskiego Mściwoja II. Gdańsk uznawany jest za symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej oraz początku upadku komunizmu w Europie Środkowej. Gdańsk stanowi jeden z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce, pomimo że prawie całe historyczne śródmieście zostało odbudowane po ostatniej wojnie, a znaczna część zabytków ruchomych uległa zniszczeniu bądź rozproszeniu.
Istotne zabytki Gdańska znajdują się na Głównym Mieście (Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Dom Uphagenów) i Starym Mieście (Wielki Młyn, Ratusz Starego Miasta, kościół św. Katarzyny), główne znajdują się wzdłuż Drogi Królewskiej reprezentacyjnej ulicy Gdańska – Długiej. Na Głównym Mieście znajduje się również Bazylika Mariacka Wniebowzięcia NMP – największa średniowieczna świątynia z cegły na świecie. Do 1939 istniała Wielka Synagoga.
Do ważnych miejsc w Gdańsku należy również Westerplatte, Twierdza Wisłoujście oraz Oliwa, gdzie znajduje się zespół archikatedralny.
Gdańsk, i nie tylko, pamiętajmy że jest jeszcze Sopot i Gdynia, to raj dla turystów w tym wodnych, dziesiątki marin, przystani i bogata oferta turystyczna powoduje że jest idealnym miejscem na wakacyjny wypoczynek, czy kilkudniowy rejs wiosną lub jesienią.

I najważniejsze, Gdańsk to miejsce, tylko dwie śluzy i kilkanaście godzin żeglugi oddalone od Elbląga. Kto by się pchał zatłoczoną 7, mając do wyboru ciszę i spokój na szlaku wodnym.

Kontakt

GoodTimeCzarter

ul.Cicha 4

14-400 Pasłęk

tel +48 608-455-390

tel.+48 604-325-127

kontakt@goodtimeczarter.pl

Licznik Odwiedzin

Dziś 5

Miesiąc 297

Od początku 15782

Odwiedza Nas

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.